• image

18
Lut


Kurs Alpha

"Czy czasami czujesz, że czegoś Ci w życiu brakuje? Może miewasz myśl, czy jest coś więcej niż "tu i teraz", którego doświadczasz? Być może chcesz odkryć, czy twoje życie ma jakiś sens? Zapraszamy Cię do uczestnictwa w najbliższej edycji Kursu Alpha- Kulinarne Podróże, gdzie na te nurtujące pytania będziemy odpowiadali degustując potrawy z różnych zakątków świata.

Kurs ten, to 10 dwugodzinnych spotkań, które będą się odbywać w kolejne poniedziałki.  Pierwsze spotkanie rozpocznie się już 18 lutego 2019 roku o godz. 19.00 w Sali Znaku Rodła Urzędu Wojewódzkiego w Opolu, przy ul. Piastowskiej 14, wejście od ul.Ostrówek.

 

Formularz zgłoszenia na Kurs Alpha

 

 Szerszy opis:

Co to jest Alpha?

Alpha to cykl 10 spotkań, prezentujących przesłanie chrześcijaństwa w sposób przystępny i nie wywierający presji. Jest to miejsce, w którym można dzielić się swoimi przemyśleniami i odkrywać sens życia.


Dla kogo jest Alpha?

Alpha, choć przede wszystkim skierowana jest do ludzi, którzy nie chodzą do kościoła, a chcieliby zaznajomić się z wiarą chrześcijańską, to jest to również odpowiednie miejsce dla chrześcijan, którzy pragną odświeżyć podstawy swojej wiary. To przyciąga różnorodną gamę gości, w tym ludzi w różnym wieku i o różnych poglądach. Niektórzy chcą rozpatrywać kwestie czy Bóg istnieje, co dzieje się po śmierci, inni przychodzą podyskutować o jakichś szczególnych zagadnieniach, zrozumieć wiarę innych ludzi, czy zgłębić sens życia. Nikt nie jest jednak zobowiązany do zabierania głosu, można również przyjść i wysłuchać innych.


Jaką ma formułę?

Spotkania odbywają się co tydzień w poniedziałki. Każde spotkanie trwa od 19:00 do 21:00. Każda sesja zaczyna się od poczęstunku, co jest okazją do poznania innych w swojej grupie. Następnie ma miejsce krótki wykład i czas na dyskusję, podczas której każdy może zadawać pytania i dzielić się swoimi opiniami z resztą swojej małej grupy. W środku kursu ma miejsce również wyjazd weekendowy z sesjami dotyczącymi Ducha Świętego.


O czym są wykłady?

Każda sesja zawiera inny temat, o którym później można podyskutować w małych grupach.

Sesja 1: Kim jest Jezus?

Sesja 2: Dlaczego Jezus umarł?

Sesja 3: Skąd mieć pewność co do swej wiary?

Sesja 4: Dlaczego i jak się modlić?

Sesja 5: Dlaczego i jak czytać Biblię?

Sesja 6: W jaki sposób Bóg nas prowadzi?

Sesja 7: Jak sprzeciwiać się złu?

Sesja 8: Czy Bóg dzisiaj uzdrawia?

Sesja 9: Dlaczego i jak mówić innym o Jezusie?

Sesja 10: A co z Kościołem?


Ile to kosztuje?

Uczestnictwo w Alpha jest bezpłatne.


A co jeśli rozpocznę i nie będę chciał kontynuować?

Zależy nam na tym, aby każdy czuł się dobrze podczas spotkań Alpha. Jeżeli ktoś czuje, że nie jest to miejsce dla niego, nie musi się czuć zobligowany do ukończenia kursu.  

 


Chciałbym przyjść, ale kto zaopiekuje

się moim dzieckiem w tym czasie?

 

Podczas kursu będzie możliwość pozostawienia dzieci w przygotowanym do tego miejscu w salkach Domu Katechetycznego w Opolu, który znajduje się kilka minut pieszo od docelowego miejsca spotkania. Podczas tego czasu  dziecko będzie mogło korzystać z kreatywnych zajęć, prowadzonych pod  okiem opiekunek. Prosimy jednak o wcześniejszą informację i zgłoszenie potrzeby zajęcia się pociechą, abyśmy mogli fachowo to zorganizować .  


Jakich potraw będzie można skosztować?

Do współpracy zaprosiliśmy osoby, które pochodzą z Ukrainy, Kazachstanu, Szwajcarii, aby przygotowały posiłki, które uznają za warte degustacji i które sporządzą zgodnie z tradycyjnymi recepturami. Część potraw przygotujemy natomiast z dostępnych produktów, które odzwierciedlą jak najwierniej smaki Tajlandii, Gruzji...